O zabawkach z kartonu

POSKŁADAJ, POMALUJ!, BAW SIĘ!

Czy to tajemniczy zamek, przepiękny pałac z bajki, domek na drzewie  albo wóz strażacki, dzięki tym innowacyjnym i kreatywnym modelom firmy CALAFANT malowanie jest świetną zabawą.  Zabawki CALAFANT są bardzo stabilne, bezpieczne i lekkie. Szczególną uwagę przywiązano do ich jakości. CALAFANT poświęca dużo uwagi aby zagwarantować, że w zabawkach nie ma ani ostrych krawędzi ani innych zagrożeń. 

 Zastosowany w zabawkach system połączeń wtykowych, umożliwia łatwy ich montaż i demontaż. Do ich składania nie potrzeba używać nożyczek i kleju. Ponieważ w większości pokojów dziecięcych  nie ma dużo miejsca, w każdej chwili można je rozłożyć i schować do pudełka a potem użyć ponownie. Gdy dziecko się już nimi znudzi, produkty CALAFANT poddają się łatwo recyklingowi, zamiast zalegać na wysypiskach śmieci tak jak zabawki z tworzyw sztucznych.

Za pomocą  zabawek CALAFANT dzieci  mogą  tworzyć swój własny, pełen fantazji świat zabaw.

Aktualne badania naukowe dowiodły, jak ważna dla dzieci jest możliwość wyrażenia swojej kreatywności. Obok pomieszczeń do zabaw, dzieci przede wszystkim potrzebują odpowiednie materiały, za pomocą których mogą budować, malować i bawić się. Dzięki nim mogą rozwijać swoje zdolności manualne,  uwalniać uczucia i przeżycia oraz znajdować własne rozwiązania.

Z kreatywnymi i ekologicznymi zabawkami z kartonu Calafant jest to możliwe. 


WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Kreatywne i ekologiczne zabawki marki Calafant zdobyły wiele prestiżowych nagród w Niemczech i na Świecie. 


  W 2006 roku kreatywne zabawki z kartonu marki Calafant zdobyły na Międzynarodowych Targach Zabawek   "Internationalen Nürnberger Spielwarenmesse" nagrodę w kategorii "kreatywna zabawka roku"Większość zabawek marki Calafant oznaczona jest logiem "Spiel Gut", czyli "dobra zabawa". "Spiel Gut" to niemieckie wyróżnienie, przyznawane od 1954 roku. W niezależnych testach produktów uczestniczą nie tylko wychowawcy, psycholodzy, technicy, lekarze, projektanci, chemicy ale również Rodzice i Dzieci! Logo "Spiel Gut" na zabawce jest wyraźnym znakiem dla rodziców, że decydując się na jej zakup, dokonują bezpiecznego dla dziecka i trafnego pod względem edukacyjnym wyboru.


W 2008 roku domek dla lalek marki Calafant został wyróźniony przez amerykański magazyn FAMILY FUN "zabawką roku 2008".
Kreatywny robot z kartonu marki Calafant w 2011 roku został wyróżniony w Anglii nagrodą „Top-Drawer-Award“.
W 2013 roku zabawki z kartonu marki Calafant zostały nagrodzone tytułem "ZABAWKA ROKU 2013" w kategorii "zabawka ekologiczna"

Konkursowi przyświeca prosta idea "Wybieraj tylko mądre zabawki dla dziecka".
 W akcję wyboru Najlepszej Zabawki zaangażowały się autorytety w zakresie wychowania dzieci, gwiazdy telewizji, dziennikarze, mamy blogerki, m. in. psycholog i redaktor naczelna magazynu "Gaga" Małgorzata Ohme, modelka Karolina Malinowska, fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, redaktor naczelny „Branży Dziecięcej” Marek Jankowski, aktorka Kasia Cichopek.  Przewodniczącą Jury była Magdalena Kordaszewska z portalu zabawkowicz.pl. 


ZALETY KREATYWNYCH I EKOLOGICZNYCH ZABAWEK Z KARTONU MARKI CALAFANT:

 • rozwijają dziecięcą wyobraźnię
 • rozwijają koordynację wzrokową dziecka
 • uczą poznawania kształtów
 • rozwijają zdolności manualne dziecka
 • są ekologiczne i przyjazne dla środowiska
 • do złożenia zabawki nie potrzeba używać nożyczek i kleju
 • bardzo łatwo można je składać i rozkładać
 • nie zajmują dużo miejsca,
 • pozwalają dziecku wykazać się swoją inwencją twórczą
 • świetny prosty sposób na kreatywną zabawę
 • wciągają do zabawy całą rodzinę ( rodzice z dziećmi chętnie kolorują zabawki
s
spiel gut

Oprogramowanie: KQS.store : Realizacja:AWESO Projektowanie stron www

© 2012 Kartolandia.pl : Wszelkie Prawa zastrzeżone. All RRights Reserved.